در این مطلب با ۵ مشکل رایج جاروبرقی و علت آنها آشنا خواهید شد. این مطلب را تا انتها بخوانید تا روش‌های رفع این مشکلات را بیاموزید.
درک نحوه عملکرد جاروبرقی و چگونگی رفع مشکلات رایج اولین گام برای بهبود عملکرد جاروبرقی است. در بیشتر موارد ، ساخت اکثر جاروبرقی اساسا یکسان است و عیب یابی جارو برقی می تواند ساده باشد. در حالی که عملکرد جاروبرقی ممکن است نسبتا ساده باشد ، با این حال شما می توانید با درک برخی از علل آشکار مشکلات جاروبرقی از هر گونه مشکل جدی در دستگاه خود جلوگیری کنید. روش های تعمیر و نگهداری صحیح می تواند به شما در جلوگیری از مشکلات جارو برقی کمک کند. در اینجا برخی از مشکلات روزمره جاروبرقی ها و چگونگی رفع آن ها آورده شده است.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: چه عواملی باعث سوختن جاروبرقی می شود

مکش کم جاروبرقی

مکش کم جاروبرقی یکی از شایع ترین مسائلی است که شما احتمالا تجربه کرده اید. دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است جارو برقی شما مکش کمی داشته باشد.

علت اول پایین بودن مکش جاروبرقی کیسه پر:

گاهی اوقات کیسه پر را نادیده می گیریم. در صورت لزوم آن را چک کنید ، سپس آن را خالی و یا جایگزین کنید. کیسه را قبل از اینکه به طور کامل پر شود، خالی کنید و در صورتی که سوراخ باشد آن را تعویض کنید چرا که این کیسه ها دیگر قابل استفاده نیستند.

علت دوم پایین بودن مکش جاروبرقی انسداد در خرطوم یا گردن:

اگر انسداد در وسط خرطوم باشد ، آن را از دستگاه جدا کنید و یک دسته جارو بردارید و برای باز کردن انسداد از آن استفاده کنید.

علت سوم پایین بودن مکش جاروبرقی فیلتر مسدود شده :

فیلترهای جاروبرقی عملکرد خوبی را برای جذب ذرات گرد و غبار ، خاک و موی حیوانات خانگی دارند. با این حال ، آن ها باید تمیز باشند و توصیه می شود هرچند وقت یک بار آن را جایگزین کنید.

علت چهارم پایین بودن مکش جاروبرقی برس کثیف :

برس جاروبرقی ممکن است با مو یا سایر موارد مسدود شود. چک کردن و تمیز کردن به طور مرتب ضروری است. شما همچنین باید بررسی کنید که هیچ چیز در سطح برس وجود ندارد. اگر برس آسیب دیده باشد ، ممکن است نیاز به جایگزینی داشته باشد.

علت پنجم پایین بودن مکش جاروبرقی شکاف در جریان هوا:

سوراخ در لوله جاروبرقی می تواند مکش را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در صورتی که این مورد اتفاق افتاده باشد ، لوله ممکن است نیاز به جایگزینی داشته باشد. در این حالت جارو برقی غالبا پر سر و صدا است.
انسداد لوله ها نیز موجب از دست رفتن مکش می شود. جاروبرقی را خاموش کنید ، آن را از برق جدا کنید و همه لوله ها را برای انسداد بررسی کنید.

عدم چرخش برس جاروبرقی

عدم چرخش برس جاروبرقی گاهی اوقات اتفاق می افتد. برسی که نمی چرخد ، خاک را از بین نمی برد و مشکل ممکن است به خاطر آسیب دیدن کمربند آن باشد. این یک اتفاق معمول است و به راحتی با جایگزینی برس برطرف می شود.

کمبود قدرت جاروبرقی

کمبود قدرت ممکن است به نظر ساده برسد ، اما این اغلب علت کار نکردن جارو برقی است. بررسی کنید که جاروبرقی به یک منبع برق متصل شده باشد و فیوزها را بررسی کنید. خراب شدن زغال و بلبرینگ یا بوش ها از دلایل کمبود قدرت جاروبرقی است. یکی دیگر از نشانه های کمبود قدرت جاروبرقی جریان مصرفی بسیار کم یا بسیار بالای آن است که نیم سوز بودن جاروبرقی را نشان می دهد.

خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

از دیگر مشکلاتی که جارو برقی ها با آن رو به رو می شوند خاموش شدن آن ها است. هر چند که دلیل اصلی این موضوع سوختن موتور جارو برقی است اما دلایل دیگری مانند قطعی در سیم رابط جارو برقی ، خرابی سیم جمع کن و مشکل کلید استارت یا خاموش و روشن نیز ممکن است وجود داشته باشد.

سروصدای بالای جاروبرقی

یکی دیگر از مشکلات جاروبرقی ، صدای بلند آن به هنگام کار کردن با آن است. عواملی مانند خرابی پروانه ها ، خراب شدن بوش یا بلبرینگ از دلایل سروصدای بالای جاروبرقی است که برای رفع آن باید این قطعات را تعویض یا تعمیر کرد.

اگر جاروبرقی شما هم یکی از مشکلات بالا را دارد، نگران نشوید. تعمیرگاه مدرن سرویس با تعمیرکاران و نیروهای متخصص خود خدمات تعمیر جاروبرقی را به بهترین شکل ممکن ارائه می دهد. جاروبرقی شما از هر برند یا مدلی که باشد، کافیست با مشاورین مدرن سرویس تماس بگیرید و مشکل خود را اعلام کنید تا در سریع ترین زمان ممکن یک فرد مجرب را به محل شما اعزام کنند و مشکل آن را حل نمایند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]