چه عواملی باعث سوختن جاروبرقی می شود؟ این مقاله آموزشی به شما کمک خواهد کرد تا با ۱۱ عامل  که باعث سوختن جاروبرقی می شوند آشنا شوید.
جاروبرقی ها خاک را از خانه های ما می برند و آن ها را تمیز و تازه نگه می دارند. با این حال ، اگر بوی سوختگی ناخوشایندی از آن ها در هنگام استفاده از آن مشاهده کنید ممکن است در نتیجه مشکلات مختلفی باشد که بعضی جدی و بعضی جزئی هستند. باید اقدام فوری برای پیدا کردن علت مشکل و تعمیر آن برای محافظت از دستگاه و ایمنی شخصی شما انجام شود. این بوی سوختگی ممکن است نشانه نیم سوز شدن یا سوختن کامل موتور جاروبرقی باشد. در اینجا عواملی را که باعث سوختن جاروبرقی می شود آورده ایم.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: علت صدای بلند جاروبرقی

موتور در جاروبرقی اساسا از صدمه محافظت می شود ، با این حال ، زمانی که در معرض شرایط غیر از آنچه که برای آن طراحی شده است قرار بگیرد ، می تواند بسوزد.

۱- ورود گرد و خاک به موتور جاروبرقی

اگر گرد و غبار بیش از حد انباشته شود ، ممکن است باعث به وجود آمدن بوی سوختگی شود ، زیرا موتور گرد و غبار را می سوزاند. هنگامی که گرد و غبار در محفظه موتور می سوزد ، ممکن است به موتور فشار وارد کند و آن را بسوزاند.

۲- عدم خنک شدن موتور جاروبرقی

شایع ترین علت سوختن موتورهای جاروبرقی گرم شدن بیش از حد آن است. اکثر واحدهای آن دارای جریان هستند. این موتورها از هوایی که از گرد و غبار استفاده می کنند ، مصرف می کنند تا خودشان را خنک کنند. هنگامی که یک انسداد به وجود بیاید ، موتورها به دلیل عدم جریان هوا قادر به خنک شدن نیستند.

۳- عدم نگهداری مناسب از جاروبرقی

هنگام خرید جاروبرقی اطمینان حاصل کنید که جاروبرقی یک موتور با کیفیتی دارد. همچنین اطمینان حاصل کنید که جاروبرقی به خوبی نگهداری می شود و موتور آن همچنان در بهترین حالت کار خواهد کرد.

۴- ولتاژ برق نامناسب و اضافه هنگام استفاده از جاروبرقی

اگر مولتی متر دارید مقدار ولتاژ را اندازه بگیرید. اگر ولتاژ عددی که نشان می دهد ۲۲۰ یا نزدیک به آن است ولتاژ آن مناسب است. در صورتی که ولتاژ برق نامناسب و اضافه باشد احتمال آسیب رسیدن به جاروبرقی زیاد است.

۵- کیسه پر یا نیمه به بالا هنگام استفاده از جاروبرقی

کیسه و یا مخزن جارو برقی نباید پر باشد در غیر این صورت مکش آن کاهش می یابد و فشار زیادی را به موتور آن وارد می کند این امر موجب می شود که در طولانی مدت آن را بسوزاند. برای عملکرد مناسب جاروبرقی مطمئن شوید که کیسه به صورت درست درجایش قرار گرفته است.

۶- فیلتر جاروبرقی کثیف

فیلتر جاروبرقی را در بازه های زمانی خاصی تمیز و تعویض کنید تا به مرور زمان آسیبی به موتور وارد نشود. نظافت منظم فیلتر از موارد مهم طول عمر جاروبرقی می باشد.

۷- استفاده بیش از حد از جاروبرقی

جاروبرقی را به مدت طولانی روشن نگذارید و هر ۲۰ دقیقه یک بار به مدت یک ربع آن را خاموش کنید و به آن استراحت بدهید تا موتور آن خنک شود.

۸- پاره شدن یا انسداد لوله جاروبرقی

پاره شدن بخشی از لوله جاروبرقی و یا گرفتگی لوله جارو برقی باعث می شود که به موتور دستگاه فشار بیاید.

۹- قرار دادن جارو برقی در نزدیکی منابع گرما

جاروبرقی را نزدیک منابع گرمایی مانند رادیاتور و بخاری قرار ندهید. قرار گرفتن جاروبرقی در کنار منابع گرمایی باعث گرم شدن جاروبرقی و کاهش بازده و عملکرد آن می شود.

۱۰- جارو کردن اجسام تیز و برنده با جاروبرقی

اجسام سخت و تیز را با جاروبرقی جارو نکنید. اجسام تیز و برنده مانند شیشه ممکن است فن جاروبرقی را بشکنند ویا اینکه خرطوم و کیسه جاروبرقی را پاره کنند. به این ترتیب به جاروبرقی فشار وارد می شود و در صورت عدم رسیدگی موجب آسیب جدی به آن می شود.

۱۱- جمع کردن آب یا غذای خیس با جاروبرقی‌های معمولی

جاروبرقی‌های معمولی برای جمع کردن آب ساخته نشده‌اند. در صورتی که بخواهید این عمل را انجام دهید ، احتمال دارد که جاروبرقی اتصالی کند و خسارت ببیند و یا حتی بسوزد. بهتر است هرگز خطر نکنید و این کار را انجام ندهید.

اگر جاروبرقی شما دچار مشکل شده است و شک دارید که سوخته باشد یا نه، لازم است یک تعمیرکار مجرب وسیله شما را چک نماید. برای این کار می توانید با تعمیرگاه مدرن سرویس تماس حاصل نمایید تا در کمتر از ۲ ساعت فرد مجربی را برای عیب یابی جاروبرقی به محل شما اعزام کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]