در ایـــن مقاله قصد داریم نکات مهم در استفاده صحیح از جارو برقی را به شما آموزش دهیم که بــه کمک آن بتـــــوانید از جاروبرقی با بیشترین بازدهی استفاده کنید.
جاروبرقی قطعا یکی از ارزشمند ترین وسایل در تمیز کردن خانه است که همه ما از آن استفاده کرده ایم. اما آیا راهی مناسب برای استفاده صحیح از آن را می دانید؟ اکثر مردم فکر می کنند هیچ چیز برای این روند وجود ندارد. باور کنید یا نه ، نکاتی برای یادگیری نحوه درست جاروبرقی وجود دارد. برای استفاده صحیح از جارو برقی موارد زیر را رعایت کنید.

۱- برای استفاده صحیح از جارو برقی کیسه جاروبرقی را بررسی کنید.

کیسه جاروبرقی بخش مهمی از دستگاه است که تمام گرد و غبار به آن سپرده می شود.
در مدل های قدیمی تر از یک کیسه برای جمع کردن گرد و غبار استفاده می شد ، در حالی که در مدل های جدیدتر از یک کانتور قابل جابجایی استفاده می شود. اگر کیسه ها قابل استفاده مجدد هستند آن ها را خالی کنید و دوباره آن را به کار بگیرید ، در غیر این صورت آن ها را تعویض کنید.
فراموش نکنید که اگر این کار انجام نشود جاروبرقی به درستی کار نمی کند. کیسه پر می تواند مانع عملکرد یا کاهش کارایی جاروبرقی شود.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: دلایل خراب شدن کیسه جاروبرقی

۲- برای استفاده صحیح از جارو برقی قبل از جارو کشیدن وسایل کوچک را جابجا کنید.

قبل از شروع به کار با جارو برقی ، سعی کنید وسایل را از سر راه بردارید.
چون این موانع می تواند روند تمیز کردن شما را کند کند.

۳- برای استفاده صحیح از جارو برقی برس های جاروبرقی را بشویید.

تمام برس ها و ابزارها برای پاک کردن زباله ها ، نیاز به تمیز کردن دوره ای دارند.برای پاک کردن کلیه لوازم جانبی جاروبرقی ، از پاک کننده و آب استفاده کنید. برای استفاده صحیح از جارو برقی برس ها و لوازم جانبی را خشک کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام لوازم جانبی پس از شستشو خشک می شوند. برای این کار می توانید از یک پارچه استفاده کنید.

۴- برای استفاده صحیح از جارو برقی برای جارو کشیدن وقت صرف کنید.

تنظیم سرعت صحیح یکی از تکنیک های مناسب جارو کشیدن است که می تواند به شما کمک کند که کف را تا حد ممکن پاک کنید. مراقب باشید که خیلی سریع کار نکنید. علاوه بر این ، جاروبرقی را در حالی که کار می کنید هم به جلو و هم به عقب حرکت دهید. این اجازه می دهد تا ارتعاش دستگاه به از بین بردن هر گونه باقی مانده ذرات در الیاف فرش کمک کند.

۵-برای استفاده صحیح از جارو برقی آن را پاک کنید.

مهم است که در هنگام تمرکز در مورد چگونگی کار جاروبرقی ، وضعیت دستگاه خود را در نظر بگیرید. جاروبرقی شما نیاز به جریان هوا مناسب دارد تا بتواند به درستی عمل کند. اگر کانتور یا کیسه جاروبرقی را قبل از پر شدن تخلیه کنید ، عملکرد دستگاه شما مؤثرتر خواهد بود. بعد از هر استفاده از جاروبرقی کیسه جاروبرقی خود را خالی کنید و به طور مرتب آن را تغییر دهید.

۶- برای استفاده صحیح از جارو برقی از برس های مناسب استفاده کنید.

قبل از استفاده از برس ها باید کمی وقت بگذارید تا راهنمای دستگاه خود را بخوانید و بدانید که هر یک از برس ها چه کاربردی دارند. این برس ها فقط دکوری نیستند. همچنین می توانید با یک نماینده از نام تجاری که خریداری کرده اید مشورت کنید و همه مواردی را که لازم است در مورد این پیوست ها بدانید و نحوه استفاده آن ها را به طور مناسب یاد بگیرید.

۷- برای استفاده صحیح از جارو برقی از جارو کردن اجسام بزرگ اجتناب کنید.

قطعات یا اشیاء بزرگ می توانند در نازل جاروبرقی گیر کنند و به موتور جاروبرقی آسیب برسانند. ما پیشنهاد می کنیم که سطح را با جمع آوری قطعات یا اشیاء بزرگ تمیز کنید تا از خسارت جدی به جاروبرقی جلوگیری شود.

۸- برای استفاده صحیح از جارو برقی از کشیدن جاروبرقی اجتناب کنید.

اگر جاروبرقی با یک حرکت ملایم حرکت نکرد ، آن را به جایی که لازم دارید منتقل کنید. به همین ترتیب ، سیم را نباید خیلی سریع بکشید ، زیرا ممکن است با این کار سیم های داخلی را از بین ببرید و باعث آسیب به جاروبرقی شوید.

چنانچه برای سرویس و تعمیر جاروبرقی منزل یا محل کار خود به کمک نیاز دارید، می توانید با تعمیرگاه مدرن سرویس تماس حاصل کنید تا راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار دهند و در صورت نیاز تعمیرکار مجرب را به محل شما اعزام نمایند. 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]