بوی سوختگی جاروبرقی ناشی از چیست؟ برای رفع بوی سوختگی جاروبرقی باید چه کاری انجام داد؟ آیا برای رفع آن راهکاری وجود دارد؟ با خواندن این مقاله جواب این سوالات را خواهید یافت. 

جاروبرقی حاوی اجزای چندگانه است که هماهنگ با هم کار می کنند تا مکش را برای پاک کردن گرد و غبار فراهم کنند. اگر در هنگام کار با جاروبرقی بوی سوختگی از آن بلند شود، این امر نشان می دهد یک مولفه به درستی کار نمی کند. اگر بوی سوختگی ناخوشایندی از جاروبرقی در هنگام استفاده از آن به مشام برسد، نگرانی هایی را به دنبال دارد. بوی سوختگی ممکن است در نتیجه مشکلات مختلف، که بعضی جدی و بعضی جزئی هستند باشد. به همین منظور باید برای پیدا کردن علت و تعمیر آن اقدام کرد.
در این مقاله شما را با دلایل بوی سوختگی جاروبرقی و راه حل های رفع آن آشنا خواهیم ساخت. پس در ادامه با ما همراه باشید.

این مطلب همی می تواند برای شما مفید باشد: ۱۱ عامل که باعث سوخت جاروبرقی می شود

مشکلات تسمه جاروبرقی

جارو برقی را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که آیا تسمه سالم و از جای خود خارج نشده است. یک تسمه خراب یا شکسته یکی از دلایلی است که احتمال دارد جاروبرقی بوی لاستیک سوخته بدهد.

تسمه ممکن است به علت گرما ، سایش و پارگی دچار آسیب دیدگی شود. این دلایل باعث به وجود آمدن بوی ناگهانی شبیه به لاستیک سوخته می شود. در صورتی که علت بوی سوختگی جاروبرقی تسمه باشد باید آن را تعویض کرد تا مشکل حل شود.

اگر جنس تسمه لاستیکی است باید حداقل یک بار در سال آن را تعویض کرد و اگر فلزی است و بر روی یک دنده نصب شده باشد، آن را باید با توجه به زمان توصیه شده در کتابچه راهنمای جایگزین کرد. توجه داشته باشید که تسمه فلزی عمر بیشتری دارد.همچنین این نکته را در نظر بگیرید که تسمه را باید با پیروی از دستورالعمل ها در کتابچه راهنما تعویض نمود یا باید توسط تعیمرکار جاروبرقی این کار انجام شود.

اگر خودتان این کار را انجام می دهید اجازه دهید موتور جاروبرقی کاملا خنک شود. سپس، جاروبرقی را طوری قرار دهید تا بتوانید به پانل دسترسی پیدا کنید. پانل را باز کنید در صورتی که تسمه خراب شده باشد، آن را برداشته و تسمه جدید را جایگزین کنید. در نهایت پانل را ببندید.

مشکل موتور جاروبرقی

هنگامی که برای یکی از اجزای موتور مشکلی ایجاد شود، موتور بیش از حد گرم شده و بوی سوختگی از آن بلند می شود. این مشکلات به دلایل مختلف رخ می دهد، اما شایع ترین آن ها استفاده بیش از حد از جاروبرقی و یا صرفا استفاده از یک جاروبرقی قدیمی با یک موتور قدیمی است که در طول زمان فرسوده شده است. بوی تولید شده توسط این مشکل شبیه سیم های سوخته یا پخته شده می باشد.

گاهی اوقات موتور به طور کامل نمی سوزد، اما فقط چند لحظه بیش از حد گرم می شود و فقط باید خنک شود. در این صورت موتور باید توسط یک متخصص تعمیر جاروبرقی که به آن اعتماد دارید ، جایگزین و یا تعمیر شود.

گرد و خاک موتور جاروبرقی

کار جاروبرقی این است که گرد و غبار را در اطراف خانه بگیرد و آن را پاک کند. بنابراین موتور جاروبرقی شما ، چه قدیمی و چه جدید ، ممکن است در طول زمان گرد و غبار زیادی را به خود بگیرد. این امر احتمال دارد به دلیل مسدود شدن فیلتر رخ دهد.
تجمع گرد و غبار طبیعی است و به طور کلی مشکل ایجاد نمی کند. اگر گرد و غبار بیش از حد انباشته شود، باعث به وجود آمدن بوی سوختگی در جاروبرقی خواهد شد. زیرا گرد و غبار موتور را می سوزاند. اگر بوی سوختگی از بین نرود، با متخصص تعمیر جاروبرقی تماس حاصل کنید.

مشکلات احتمالی دیگر

بعضی اوقات جاروبرقی شما می تواند بوی سوختگی ایجاد کند اما امکان دارد دلیل آن هیچ کدام از موارد بالا نباشد. در ادامه شما را با مشکلات احتمالی دیگر که امکان دارد موجب بوی سوختگی جاروبرقی شود، آشنا می کنیم.

• اگر کیسه جاروبرقی پر باشد فشار زیادی به موتور وارد خواهد شد. در نتیجه بوی سوختگی از موتور جارو برقی بلند می شود.

• اگر لوله جاروبرقی مسدود شده باشد این موضوع فشار زیادی را به موتور وارد می کند و موجب بوی سوختگی جاروبرقی می شود.

• اگر فیلتر هوای جارو برقی مسدود شده باشد باعث داغ شدن موتور جارو برقی می شود که این نیز باعث بوی سوختگی جاروبرقی خواهد شد.

• یک غلتک قلم موی که نیمه شکسته یا خراب شده باشد نیز بوی سوختگی را منتشر می کند. به همین منظور دستگاه را خاموش کنید تا وضعیت غلتک قلم مو را بررسی کنید. در صورت نیاز، غلتک را جایگزین کنید یا جاروبرقی را که توسط مرکز خدمات مجاز، بررسی کنید.

ممکن است شما بتوانید خودتان مشکل را حل کنید، اما ممکن است با این کار به جاروبرقی خود آسیب بیشتری را وارد کنید. بهتر است این کار توسط فرد متخصص و وارد انجام شود. شما برای این کار می توانید با تعمیرکار مدرن سرویس تماس حاصل کنید تا در کمترین زمان ممکن متخصص و تعمیرکار مجربی را برای حل مشکل جاروبرقی شما بفرستد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]