علت کم شدن مکش جاروبرقی چیست و چگونه می توان آن را رفع کرد؟ خواندن این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با دلایل کم شدن مکش جاروبرقی و روش های رفع آن ها آشنا شوید.

جاروبرقی یکی از وسایل ضروری منزل به شمار می آید که نقش بسیار مهمی را در تمیزی هر خانه ایفا می کند. در هنگام خرید این وسیله برقی باید به نکات بسیار مهمی توجه کرد. یکی از موارد بسیار مهم که در خرید جاروبرقی باید به آن توجه کرد، مکش آن است. شما باید جاروبرقی را خریداری کنید که از قدرت مکش بالایی برخوردار باشد. توجه داشته باشید هر وسیله برقی در طول زمان دچار مشکلاتی خواهد شد. ممکن است مکش جاروبرقی نیز به مرور زمان کم شود، در چنین مواقعی آیا باید جاروبرقی جدید را خریداری و جایگزین کرد؟ یا علت کم شدن مکش جاروبرقی را پیدا و آن را رفع کرد؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با علت های کم شدن مکش جاروبرقی و روش های آن آشنا شوید و دیگر نیازی به خریداری جاروبرقی جدید نداشته باشید.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: آموزش باز کردن و تعمیر موتور جاروبرقی

۱- تنظیمات مکش اشتباه است

اگر مکش جاروبرقی کم شده باشد اولین چیزی که باید به آن توجه کنید تنظیمات مکش جاروبرقی است. تنظیمات مکش به این معنی است که ارتفاع دسته جاروبرقی را باید بسته به نوع کفی که جارو می کنید تنظیم شود. در اکثر جاروبرقی ها اهرم یا درجه ای وجود دارد که شما می توانید با استفاده از آن قدرت مکش را تنظیم کنید. این اهرم معمولا در بیشتر جاروبرقی ها به صورت درجه ای یا شماره ای است. برای مثال اگر کف های سخت مانند سرامیکی یا چوبی را جارو می کنید، شما باید از بیشترین توان استفاده کنید. زیرا در این حالت جاروبرقی کاملا به کف می چسبد و با قدرت بالا آشغال ها را جمع می کند. در حالی که برای قالی و موکت شما باید از تنظیمات پایین تری استفاده کنید.

۲- پر بودن کیسه جاروبرقی

یکی دیگر از علت هایی که باعث کم شدن مکش جاروبرقی می شود، پر بودن کیسه آن است. در جاروبرقی هایی که دارای کیسه هستند باید هر چند وقت یک بار آن را بررسی کنید، اما در جاروبرقی هایی که کیسه زباله ندارند یک نشانگر وجود دارد که میزان پر بودن آن را نشان می دهد. البته در برخی از جاروبرقی ها هنگامی که کیسه پر می شود، صدای مانند سوت از آن بلند می شود که شما باید کیسه را خالی کنید. توجه کنید که کیسه پر باعث کم شدن مکش جاروبرقی خواهد شد، پس هنگامی که کیسه جاروبرقی پر شد، آن را خالی کرده و کاملا کیسه را تمیز کنید یا می توانید از کیسه های یک بار مصرف استفاده و آن را را صورت مرتب تعویض و جایگزین کنید.

۳- مسدود شدن لوله خرطومی

اگر کیسه آشغال و تنظیمات جاروبرقی را بررسی کردید اما همچنان مکش جاروبرقی کم است، شما باید لوله خرطومی جاروبرقی را بررسی کنید. زیرا مسدود شدن لوله خرطومی مکش جاروبرقی را به شدت کاهش می دهد. اگر در این لوله توده های آشغال گیر کرده باشد شما باید با استفاده از یک قیچی یا موچین آشغال ها را بیرون بکشید. در صورتی که با این روش موفق نشدید که توده های آشغال را بیرون بکشید، ابتدا لوله را از جاروبرقی جدا کنید. سپس، با استفاده از یک چوب یا میله با احتیاط آشغال ها را هل دهید تا از طرف دیگر لوله خارج شود. توجه کنید این کار را باید با دقت انجام دهید تا آسیبی به لوله جاروبرقی وارد نکنید.

۴- جاروبرقی هوا بندی نشده باشد

از دیگر علت های کم شدن مکش جاروبرقی، این است که جاروبرقی هوا بندی نشده باشد. در حقیقت جاروبرقی وسیله ای است که با ایجاد خلاء، آشغال ها و گرد و غبار اطراف را جمع می کند. اگر از جایی هوا به داخل جاروبرقی وارد شود، آشغال ها به داخل کیسه جاروبرقی مکیده نمی شوند.

برای رفع این مشکل اولین کاری که باید انجام دهید این است که اتصال بین لوله خرطومی به محفظه جاروبرقی را بررسی کنید. احتمال دارد لوله جاروبرقی را در جایش سفت نکرده باشید. توجه داشته باشید اگر از این قسمت هوا وارد دستگاه شود، مکش جاروبرقی به کف نمی رسد. برای سفت شدن لوله خرطومی کافی است که لوله را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. همچنین بررسی کنید که لوله جاروبرقی پاره نشده باشد. در صورت هرگونه پارگی در لوله شما باید آن را تعویض و جایگزین کنید. قسمت دیگر جاروبرقی که باید چک کنید کیسه جاروبرقی است. اطمینان حاصل کنید که کیسه جاروبرقی به درستی در جای خود قرار گرفته باشد. در این صورتی که کیسه آشغال جاروبرقی کاملا در جای خود قرار نگرفته باشد، باعث کاهش مکش و آسیب رساندن به جاروبرقی خواهد شد.

۵- مسدود شدن سر جاروبرقی

مسدود شدن سر جاروبرقی یکی دیگر از علت های کم شدن مکش جاروبرقی می باشد. بیشتر مواقع موی سر، پرزهای قالی و موکت باعث گرفتگی سر جاروبرقی خواهند شد که این امر قدرت مکش جاروبرقی را پایین می آورد. سعی کنید که با استفاده از یک قیچی یا یک چیز تیز آن را تمیز کنید. سپس بررسی کنید جاروبرقی به درستی کار می کند یا نه.

اگر با بررسی هر کدام از علت های بالا، جاروبرقی شما همچنان مکش کمی دارد، می توانید با مرکز تعمیرات جاروبرقی در کرج مدرن سرویس تماس حاصل کنید تا در کمتر از ۲ ساعت بهترین و مجرب ترین تعمیرکاران خود را به محل شما اعزام کنند و مشکل جاروبرقی شما را بررسی و برطرف نمایند. اگر در کرج یا هر نقطه از استان البرز سکونت دارید می توانید با تعمیرگاه مدرن سرویس تماس حاصل کنید و با کمترین هزینه ممکن جاروبرقی خود را تعمیر کرده و به طور مجدد از آن استفاده کنید. این تعمیرگاه امتیازات ویژه ای را به مشتریان عزیز خود در کرج و استان البرز ارائه می دهد، همین حالا با شماره های زیر تماس حاصل کرده و از خدمات بهره ببرید.

منبع : وب سایت چطور تعمیر : https://chetortamir.ir/vacuum-cleaner/lost-suction/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]