نیروی مکش توسط موتور جاروبرقی تولید می شود و گرد و خاک را از طریق یک محفظه یا لوله می کشد و وارد یک کیسه می کند. بعضی از جاروبرقی ها دارای یک براش چرخشی یا یک نوار ضربه گیر در انتهای دهانه برای کمک به مکیدن گردو خاک و زباله ها دارند. تمامی این قسمت ها نباید مسدود باشند و برای آنکه جاروبرقی بتواند ۱۰۰درصد عملکرد خود را به خوبی اجرا کند و قدرت مکش مناسبی داشته باشد باید این مسیرها باز باشند .

کیسه جاروبرقی را عوض کنید

اولین جایی که باید در جاروبرقی بررسی کنید کیسه آن می باشد. زمانی که کیسه پر شده و یا اینکه دچار پارگی شده باشد قدرت مکش جاروبرقی را تحت تاثیر قرار می دهد و به ندرت کاهش پیدا می کند. حتی اگر کیسه جاروبرقی سالم بود اما قدرت مکش جارو کم شده بود سعی کنید آن را با یک کیسه جدید عوض کنید. به این صورت شما مطمئن خواهید شد که کیسه مشکلی برای مکش جارو ایجاد نخواهد کرد .

فیلترهای جاروبرقی را تمیز کنید

تقریبا تمامی جاروبرقی های مدرن دارای دو فیلتر می باشند. ممکن است یکی از فیلترها برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل موتور جاروبرقی نصب شده باشد و فیلتر بعدی به عنوان خروجی قرار داده شده باشد. این فیلترها ممکن است که دارای یک چهارچوب پلاستیکی در اطراف مواد سازنده آن و یا یک جعبه نگهدارنده باشند که یک فیلتر اسفنجی با کارایی بالا را در خود داشته باشد. اکثر فیلترها قابل شستشو هستند و پس از خشک شدن می توانند دوباره مورد استفاده قرار بگیرند مگر آنکه دچار آسیب دیدگی شده باشند و نیاز به جایگزین کردن داشته باشند.

تعمیر جاروبرقی

انسداد در جریان هوای جاروبرقی

جریان هوا در یک جارو برقی از نوک شیلنگ آن شروع می شود و تا بدنه جاروبرقی و باز شدن دریچه آن ادامه دارد . لوله جارو را بکشید و آن را وارد بدنه جاربرقی بکنید. این دسته از هر گونه انسداد در مسیر جریان هوا جلوگیری می کند. از نوک شیلنگ تا انتهای آن را بررسی کنید. هرگونه سوراخ و یا پیچ خوردگی می تواند باعث مختل شدن عمل مکش جاروبرقی شود. اگر شیلنگ سوراخ باشد و یا آسیبی دیده باشد باید جایگزین شود. بعد از روشن کردن جارو سعی کنید بررسی کنید که درون شیلنگ جسم حجیمی گیر نکرده باشد و مسیر هوا را مسدود کرده باشد و باعث کندی مکش دستگاه شود، قطعاتی مانند کاغذ و یا موهای جمع شده می توانند مسیر شیلنگ را مسدود کنند. اتصالات بین شیلنگ و جارو را نیز بررسی کنید و از سلامت و باز بودن مسیر آن مطمئن شوید. اتصال بد یا سست اجازه می دهد که جریان هوا منحرف شود و مکش جارو برقی را کند تر کند .

براش چرخشی را بررسی کنید

در صورتی که براش یا قلمو یا برس چرخشی نتواند به خوبی بچرخد می تواند در عملکرد مکش جاروبرقی تاثیر گذار باشد و باعث کندی و تضعیف آن شود. براش چرخشی باعث تحرک و جابه جا کردن جریان هوا می شود و می تواند به دستگاه کمک کند تا راحت تر گرد و غبار و آشغال ها را به داخل کیسه هدایت کند . در اکثر مواقع می توان این براش را برداشته و بعد از تمیز کردن دوباره استفاده کرد تا به صورت معمول عمل کند. همچنین در صورت شکسته شدن و یا آسیب دیدن باید تعویض شود و سپس از آن استفاده کرد.

بررسی موتور جاروبرقی

در صورتی که موتور جاروبرقی دچار نقصی باشد، مکش آن با اختلال رو به رو خواهد شد. موتور ناقص و بد ممکن است که کلیدهای برق را خاموش کند، دود کند و یا مشکلی ایجاد کند. درصورتی که موتور جاروبرقی دچار نقصانی شده باشد باید تعمیر و یا تعویض شود تا به درستی عمل مکش را انجام دهد. در تعدادی از جاروبرقی ها موتورها از یک فن چرخنده برای عمل مکش استفاده می کنند به گونه ای که تیغه های فن به صورت مستقیم به محور موتور متصل هستند. اگر هر یک از این تیغه ها شکسته شده باشند، موتور ممکن است که لرزش پیدا کند و یا آنکه خاموش شود و این باعث می شود که مکش انجام نگیرد و در صورت آسیب دیدن تیغه های فن لازم است که جایگزین شوند.

خدمات تعمیر جاروبرقی مدرن سرویس

اگر با استفاده از راهکارهای بالا نتوانستید مشکل جاروبرقی خود را حل کنید می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با تعمیرگاه مدرن سرویس تماس حاصل نموده تا با اعزام یک تعمیرکار متخصص به محل مشکل شما را حل کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]