علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی چیست؟ چرا جاروبرقی به صورت ناگهانی و در حین کار با آن خاموش می شود؟ با خواندن این مقاله پاسخ خود را پیدا کنید.

جاروبرقی از مهمترین وسایل منزل به شمار می آید و نقش بسیار مهمی در تمیز کردن خانه بر عهده دارد. گاهی ممکن است برای جاروبرقی مشکلاتی ایجاد شود، از شایع ترین مشکلاتی که در جاروبرقی ایجاد می شود خاموش شدن ناگهانی آن در حین کار کردن با این دستگاه می باشد. خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی دلایل مختلفی را دارد. اما معمولا مهمترین و اصلی ترین دلیل، کیسه جاروبرقی است. اگر جاروبرقی شما به صورت خود به خود در حین کار خاموش می شود باید مشکل را بررسی و علت آن را پیدا کنید. زیرا به مرور باعث وارد شدن آسیب جدی به جاروبرقی خواهد شد.

در این مقاله از مدرن سرویس قصد داریم تا شما را با شایع ترین و اصلی ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی آشنا سازیم تا در کمترین زمان بتواند مشکل مربوطه را شناسایی و علت را پیدا کنید. پس در ادامه با ما همراه باشد.

این مطلب نیز برای شما مفید خواهد بود: مراحل تعمیر جاروبرقی

شایع ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

در ادامه شما را با ۵ دلیل شایع خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی آشنا خواهم ساخت تا در صورت برزو چنین مشکلی در کمترین زمان ممکن مشکل را شناسایی و بررسی کنید.

داغ شدن ترموستات جاروبرقی

در جاروبرقی قطعه ای به نام ترموستات وجود دارد که در اثر کار کردن زیاد با جاروبرقی و داغ شدن بیش از حد موتور باعث خاموش شدن جاروبرقی می شود. در صورتی که این علت باعث خاموش شدن خودکار جاروبرقی می ش.د، دستگاه را به مدت پنج دقیقه خاموش کرده و منتظر بمانید تا موتور دستگاه سرد شود. سپس دوباره آن را روشن کنید.

انسداد زباله در لوله های جاروبرقی

از دیگر دلایل شایع که منجر خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می شود، انسداد لوله های جاروبرقی می باشد. اگر در حین کار با جاروبرقی به صورت خودکار دستگاه خاموش شد لوله های تلسکوپی، خرطومی و پارویی دستگاه خود را بررسی کنید و در صورتی که توسط زباله یا آشغالی مسدود شده است آن را از لوله خارج کنید. سعی کنید از اشیاء نوک تیز برای خارج کردن زباله ها از لوله جاروبرقی استفاده نکنید تا به این لوله ها آسیب وارد نشود.

همچنین بهتر است که همیشه قبل و بعد از تمیز کردن خانه این لوله ها را بررسی کنید. زیرا از اصلی ترین دلایلی که منجر به سوخته شدن موتور جاروبرقی می شود انسداد لوله های آن می باشد. تا زمانی که جاروبرقی نتواند مکش خوبی را داشته باشد، انتظار نداشته باشید منزل شما را تمیز جارو کند.

قطع شدن سیم برق جاروبرقی

متاسفانه بیشتر خانم های خانه دار عادت بدی که دارند این است که سیم برق جاروبرقی را آنقدر می کشند تا دیگر سیم بیرون نیاید. توجه داشته باشید که سیم جاروبرقی داخل یک سیم جمع کن قرار دارد، هنگامی که شما سیم آن را تا انتها می کشید باعث خواهید شد که سیم فشار زیادی را تحمل کند. در نتیجه بعد از مدتی سیم قطع خواهد شد.

برای اینکه باعث قطعی سیم برق جاروبرقی نشوید، سیم را یک بار به آرامی بکشید و تا جایی که حس کردید که سیم به انتهای آن نزدیک شده است با یک نوار چسب مشخص کنید. با انجام این کار سیم را همیشه تا قسمت تعیین شده خواهید کشید و دیگر فشاری بر روی سیم وارد نخواهد شد.

پر بودن کیسه آشغال جاروبرقی

از دیگر دلایل مهمی که منجر به خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می شود، پر بودن کیسه آشغال یا زباله جاروبرقی می باشد. همیشه سعی کنی که کیسه زباله جاروبرقی خود را قبل از پر شدن خالی و آن را تمیز کنید. بهتر است از کیسه های یک بار مصرف یا کیسه های نانو در جاروبرقی خود استفاده کنید. زیرا شما می توانید بسیار راحت آن را تمیز یا تعویض کنید.

کثیف بودن فیلتر جاروبرقی

اگر با بررسی موارد بالا همچنان جاروبرقی شما به صورت خودکار خاموش می شود، بهتر است که فیلتر جاروبرقی را بررسی کنید. فیلتر جاروبرقی نقش بسیار مهمی در در تنفس جاروبرقی دارد. بهتر است همیشه وقتی که کیسه جاروبرقی را بررسی و تمیز می کنید یه نگاهی هم به فیلتر جاروبرقی داشته باشید و اگر قابل شستشو می باشد آن را بشویید.

در این مقاله شایع ترین و اصلی ترین دلایلی که باعث خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی می شود را به شما معرفی کردیم که به شما در شناسایی و یافتن علت خاموش شدن اتوماتیک جاروبرقی کمک خواهد کرد. اگر در کرج یا هر نقطه از استان البرز سکونت دارید شما می توانید در صورت بروز هرگونه مشکل با مرکز تعمیرات جاروبرقی در کرج تماس حاصل کنید تا در کمتر از ۲ ساعت تعمیرکاران متخصص خود را به محل شما اعزام و مشکل دستگاه شما را بررسی و برطرف کنند. همچنین شما می توانید از مشاوره رایگان این مرکز استفاده و سوالات خود را مطرح کنید.