با استفاده از راهنمای خرید جاروبرقی شما می توانید اطلاعات جامعی را در مورد خرید جاروبرقی به دست آورید و در نهایت یک انتخاب درست داشته باشید.

جاروبرقی امروزه یکی از مهمترین و اصلی ترین لوازم برقی است که در هر خانه ای پیدا می شود و از پرطرفدارترین وسایل برای نظافت به شمار می آید. با پیشرفت های تکنولوژی در چند سال اخیر بر میزان قابلیت های این وسیله نیز اضافه شده است و کار کردن با آن بسیار راحت تر می باشد. اما اگر در هنگام خرید جاروبرقی به اندازه کافی دقت نداشته باشید، کار کردن با آن می تواند بسیار خسته کننده باشد. در این مقاله از مدرن سرویس قصد داریم که راهنمای خرید جاروبرقی را در اختیار شما قرار دهیم. تا در هنگام خرید جاروبرقی بدانید که باید چه نکاتی را در نظر بگیرید و خرید خوبی را داشته باشید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود: آموزش مرحله به مرحله تعویض بلبرینگ جاروبرقی

راهنمای خرید جاروبرقی

برای خرید یک جاروبرقی باید به موراد زیادی توجه کرد. در ادامه راهنمای خرید جاروبرقی را در اختیار شما قرار می دهیم تا با مهمترین نکات قابل توجه برای خرید یک جاروبرقی آشنا شوید.

مشخص کردن نیاز خود

اولین نکته که در هنگام خرید یک جاروبرقی باید به آن توجه کرد این است که نیاز خود را دقیق مشخص کنید. در بازار انواع مدل ها جاروبرقی با ظرفیت های مختلف وجود دارد که هر کدام از این مدل برای مکان خاصی طراحی شده اند. پس سعی کنید بر طبق نیاز خود و با راهنمایی های فروشنده بهترین مدل را برای خرید انتخاب کنید.

توان موتور 

توان موتور جاروبرقی یکی از نکات قابل توجه ای است که در هنگام خرید جاروبرقی باید به آن توجه کنید. توان موتور جاروبرقی با واحد وات مشخص می شود و هر چه که توان جاروبرقی بیشتر باشد قدرت و کارایی آن بیشتر است.

قدرت مکش

قدرت مکش جاروبرقی از دیگر نکات اساسی است که باید آن را در نظر بگیرید. هر چه که قدرت مکش جاروبرقی بالاتر باشد قدرت تمیز کردن آن بیشتر است. قدرت مکش در هر جاروبرقی قابل تنظیم می باشد. دکمه قدرت تنظیم مکش در برخی از جاروبرقی ها بر روی آن و بر روی دسته آن ها قرار دارد. شما باید بسته به سطوح مختلف آن را تنظیم کنید.

وزن 

در هنگام خرید جاروبرقی حتما به سبک یا سنگین بودن بدنه و دسته آن توجه کنید. برخی از جاروبرقی ها دارای دسته سنگین و برخی دیگر بدنه های سنگینی دارند که کار کردن با آن ها بسیار سخت است و به مرور زمان به اندام های بدن بخصوص کمر آسیب می رسانند. پس در هنگام خرید جاروبرقی سعی کنید به وزن آن دقت کنید و حتما میزان سنگینی بدنه و دسته بررسی کنید.

میزان صدا

جاروبرقی از جمله لوازم خانگی است که دارای صدا است زیرا این وسیله در هنگام استفاده در فاصله بسیار کم از شما قرار دارد. بلندی صدا به مدت طولانی بسیار آزار دهنده است. واحد صدا با دسی بل مشخص می شود و میزان بلندی آن به قدرت توان موتور جاروبرقی بستگی دارد. البته امروزه شرکت های زیادی وجود دارند و جاروبرقی هایی با توان بالا اما صدای کمتر تولید می کنند. پس در هنگام انتخاب جاروبرقی حتما سعی کنید جاروبرقی را انتخاب کنید که توان موتور بالا اما صدای کمتر داشته باشد.

ظرفیت کیسه

جاروبرقی دارای انواع و مدل های مختلفی است. جاروبرقی های هستند که آشغال ها در داخل کیسه و برخی دیگر آشغال ها را بسیار فشرده کرده و سپس در یک محفظه جمع می کنند. دسته دیگر از جاروبرقی ها هم قابلیت با کیسه و هم بدون آن را دارند. کیسه های جاروبرقی به دو دسته دائمی و قابل تعویض تقسیم می شوند. شما سعی کنید برای حفظ سلامت و بهداشت جاروبرقی را خریداری کنید که بتوانید کیسه آن را تعویض و جایگزین کنید. همچنین جاروبرقی های بدون کیسه که در سطح بازار وجود دارند، درست است که هزینه تعویض و تهیه کیسه را ندارند اما برای افرادی که از ناراحتی های تنفسی رنج می برند، خالی کردن مخزن دستگاه بسیار سخت و دشوار است.

قابلیت جا به جایی راحت

دقت داشته باشید به دلیل این که در هنگام کار با جاروبرقی مدام به اطراف مختلف کشیده می شود، سعی کنید که جاروبرقی انتخاب کنید که به راحتی و کمترین زحمت به هر سو کشیده شود.

طول کابل برق

طول کابل برق نیز در انتخاب جاروبرقی مهم است. جاروبرقی را خریداری کنید که طول کابل برق آن بلند باشد تا بتوانید آن را در مکان های مختلف دور از اتصال نیز حرکت دهید.

دکمه سیم جمع کن 

جاروبرقی را انتخاب و خریداری کنید تا با یک فشار ساده دکمه سیم جمع کن خیلی سریع سیم جاروبرقی جمع شود.

دکمه روشن و خاموش

این دکمه باید در جایی قرار گرفته باشد که بسیار راحت بتوان جاروبرقی را خاموش و یا روشن کرد. خوشبختانه در بیشتر جاروبرقی ها این دکمه در بالای بدنه جاروبرقی قرار دارد.

جاروبرقی دارای برس های مختلف باشد

توجه داشته باشید جاروبرقی های را خریداری کنید تا دارای برس های مختلف برای تمیز کردن بخش های چون مبلمان، پرده، موکت ودرزها باشد. امروزه در برخی از جاروبرقی ها برس های برای تمیز کردن حیوانات نیز تعبیه شده است.

در دسترس بودن قطعات و خدمات پس از فروش

این نکته را در نظر بگیرید که هر وسیله برقی بنا به هر دلیلی پس از مدتی نیاز به تعمیر و جایگزین کردن قطعات دارد. سعی کنید جاروبرقی را خریداری کنید که قطعات آن قابل دسترس باشد تا در هنگام تعمیر قطعات غیر فابریک بر روی آن وصل نشود و کیفیت آن را پایین نیاورد.

در این مطلب شما را با راهنمای خرید جاروبرقی آشنا ساختیم و اطلاعات کاملی را در مورد خیرد جاروبرقی در اختیار شما قرار دادیم. امیدواریم که با استفاده از این راهنمایی ها بتوانید بهترین انتخاب و خرید را داشته باشید. اگر ساکن شهر کرج یا هر نقطه از استان البرز هستید شما می توانید در صورت ایجاد هر گونه مشکل و خرابی جاروبرقی خود با تعمیرکاران با تجربه مدرن سرویس تماس حاصل کنید تا در کمتر از ۲ ساعت خود را به محل مورد نظر شما رسانده و وسیله شما را تعمیر کنند.