جارو کردن ممکن است که کار مورد علاقه شما در خانه نباشد و حتی انجام این کار باعث نارحتی و مزاحمت برای شما شود. صدای بلند جارو برقی می تواند ناشی از مشکلات عدیده ای باشد که دستگاه ممکن است داشته باشد. اکثر این مشکلات به راحتی برطرف می شوند و در بعضی از موارد ممکن است که نیاز باشد که جاروبرقی را تعمیر کنید و یه آن را به کارگاه تعمیراتی ببرید.

کثیفی فیلترهای جاروبرقی

زمانی که فیلترهای جاروبرقی خیلی کثیف شوند ممکن است که صدای دستگاه بیشتر از حد نرمال به گوش برسد چرا که مجبور است به سختی کار کند و فشار بیشتری را متحمل می شود. اگر فیلترهای جاروبرقی شما کثیف باشند حتی قدرت مکش آن را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. برای رفع این مشکل می توانید به سادگی فیلترها را از جارو جدا کرده و پس از تمیز کردن آن و خارج کردن گردو غبار از آن و شستن آن و در نهایت خشک کردن آن دوباره از آن استفاده کنید. معمولا جاروبرقی های مدرن دارای دو عدد فیلتر هستند و باید هر چند وقت از سلامت و تمیزی آنها اطمینان پیدا کنید. دو نوع فیلتر در جاروبرقی های استفاده می شود که یکی از آنها در قسمت خروجی قرار می گیرد و ممکن است که فیلتر بعد HEPA باشد که برای جمع آوری مواد سمی و خطرناک می باشد. این فیلتر قادر است که ذراتی با اندازه ۰.۳ میکرون را جذب کند.

تعمیر جاروبرقی

مسدود شدن شیلنگ جاروبرقی

مسدود شدن شیلنگ جاروبرقی معمولا به عنوان یکی از دلایل سر و صدای بالای این وسیله می باشد. در هنگام جارو کردن امکان دارد وسیله ای مانند یک اسباب بازی موجب مسدود شدن مسیر مکش جارو شود و باعث افزایش صدای آن شود. همچنین امکان دارد که موادی که مسیر را مسدود کرده اند به سبب مکش جارو سخت تر هم بشوند. سعی کنید مسیر مکش جارو و شیلنگ را بررسی کنید و اگر شیئی را پیدا کردید آن را خارج کنید و در صورتی که درآوردن آن سخت بود سعی کنید از یک سوزن و یا وسیله تیز برای خارج کردن آن استفاده کنید و اگر خودتان قادر به درست کردن آن نبودید به تعمیرگاه مراجعه کنید.

شکستگی براش ها

یک برس (براش) شکسته می تواند باعث مشکلاتی در جاروبرقی شود چرا که زمانی که برس شکسته شود صدای جارو بلندتر شده و باعث ایجاد ارتعاش در آن خواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل فقط کافی است که براش را تعویض و جایگزین نمایید. در صورتی که خودتان قادر به تعویض آن نبودید می توانید به تعمیرگاه مراجعه کنید.

شکسته شدن فن های جارو

زمانی که فن موجود در موتور جاروبرقی شکسته شود باعث ایجاد صدای بلندی می شود که بیشتر از حد نرمال است. زمانی که گرد و خاک از موتور عبور کرده و بر رو ی فن موتور جمع شود امکان دارد که باعث شکسته شدن آن شود. در صورتی که فن موتور به صورت کامل شکسته شود باید تعویض و جایگزین شود. در صورتی که خودتان قادر به تعویض آن بودید این کار را انجام دهید و در غیر این صورت به تعمیرگاه مراجعه نمایید.

تعمیرگاه مدرن سرویس با کادر مجرب و حرفه ای خود آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. جهت دریافت خدمات تعمیر جارو برقی می توانید با این تعمیرگاه تماس حاصل نموده تا تعمیرکار متخصص به محل اعزام شود و با عیب یابی جاروبرقی مشکل آن را حل نماید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]