دلایل خراب شدن قطعات جاروبرقی چیست؟ کدام یک از قطعات جاروبرقی زود خراب می شود و چطور می توان طول عمر آن را افزایش داد؟ چند وقت یک بار باید قطعات کامپیوتر را تعویض کرد؟
جارو برقی به عنوان یکی از پرکارترین وسیله های برقی خانه های امروزی تقریبا به صورت روزانه مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین طبیعی است که تعدادی از قطعات مصرفی آن دچار آسیب شوند و نیاز به تعویض داشته باشند. در این مطلب به مهم ترین قطعات مصرفی و دلیل خراب شدن آنها می پردازیم و راه حل هایی برای عمر بیشتر آنها ارائه می کنیم

خراب شدن کیسه آشغال جاروبرقی

کیسه های جارو برقی معمولا در دو نوع یک بار مصرف و دائمی هستند که یک بار مصرف آن از لحاظ بهداشتی بسیار بهتر از نوع دائمی هستند. اما اگر جارو برقی شما دارای کیسه آشغال دائمی می باشد می تواند به دلایل مختلفی آسیب ببیند و نیاز به تعویض داشته باشد. استفاده از جارو برقی برای تمیز کردن ظروف شکسته و اشیاء نوک تیز می تواند باعث پارگی کیسه شود. دلیل دوم ترکیدن آن می باشد زمانی که آن را تخلیه و تمیز نکرده باشید و همواره از آن استفاده کنید که برای موتور جارو برقی نیز می تواند آسیب هایی را به دنبال داشته باشد.کیسه های دائمی به مرور زمان و در اثر استفاده بیش از حد می تواند گرد و خاک را به داخل موتور هدایت کند بنابراین هرچند ماه یکبار لازم است که کیسه جارو را تعویض کنید. البته تعدادی از جارو برقی ها وجود دارند که مخزنی هستند و از کیسه آشغال استفاده نمی کنند و فقط از یک مخزن پلاستیکی برای جمع کردن زباله استفاده می کنند و فقط نیاز به شستن دارند و فقط در صورت شکستن لازم است که تعویض شوند.

این مطلب هم برای شما جذاب و مفید خواهد بود: علت صدای بلند جاروبرقی چیست؟

خراب شدن فیلترهای جاروبرقی

 فیلترهای جاروبرقی نیز یکی از مهم ترین قطعات این وسیله برقی هستند که تاثیر بسیار زیادی در عمر جاروبرقی دارند. فیلترها قادرند که ذرات کوچک جمع آوری شده از محیط را گیر بیندازند. این فیلترها معمولا از نوع کیسه ای، ستاره ای یا کاتریجی می باشند. البته امروزه نسل فیلترهای هپا نیز در جارو برقی ها دیده می شود که توانایی گرفتن ذرات در اندازه های میکرونی را دارند. اما فیلترها نیز دارای یک عمر مشخص می باشند و باید بعد از هر ۳ -۴ بار استفاده از جارو برقی تمیز شوند و بعد از چند ماه نیز باید تعویض شوند تا تاثیر منفی در عملکرد جاروبرقی نداشته باشند. فیلترهای هپا معمولا چند ماه عمر می کنند و به هیچ عنوان نباید در معرض آب قرار بگیرند چرا که خاصیت آن ها را از بین می برد. کیفیت فیلترهای جاروبرقی بر اساس سه فاکتور ضخامت فیلتر، سرعت و میزان عبور هوا از سطح مقطع فیلتر و قطر الیاف به کار رفته در آن تعیین می شود بنابراین در تعویض این قطه باید این ویژگی ها را در نظر بگیرید.

خراب شدن لوله خرطومی جاروبرقی

خرطومی جارو برقی نیز یک قطعه مصرفی می باشد که معمولا عمر طولانی دارد مگر آنکه هنگام جارو کردن آشغال های نوک تیز پاره شود و یا با آشغال های بزرگ مسدود شود و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. در هر صورت هم خرطومی سوراخ و هم خرطومی که مسدود شده و فشار هوا به راحتی از آن عبور نمی کند می تواند باعث آسیب دیدن موتور جارو برقی شود.

لوله جاروبرقی

برس های جاروبرقی

برس های جارو برقی نیز از دیگر وسایل مصرفی می باشند که در اندازه های مختلف با کاربردهای مختلفی وجود دارند که مهم ترین آنها (کنار پاک کن)، (گوشه گیر) (برس مبل) و سایر انواع آن می باشد. برس ها هم طول عمر مشخص دارند و پس از استفاده به مدت مشخصی با پیچیده شدن مو و نخ و صاف شدن آن دیگر کارایی کافی را نخواهند داشت و باید جایگزین شوند.

لوله جارو برقی

با توجه به آنکه لوله از جنس فلز است معمولا خیلی کم خراب می شود اما باز هم ممکن است که گیره های پلاستیکی آن دچار مشکل شود و نیاز به تعمیر و یا تعویض داشته باشد.

در صورتیکه جاروبرقی شما نیاز به تعمیر دارد و با تعویض قطعات بالا و راهکارهای داده شده مشکل شما حل نشد، تعمیرگاه مدرن سرویس آماده خدمت رسانی به شما شهروندان گرامی است. در این راستا تعمیرکارهای مجرب خود را به محل اعزام کرده و با عیب یابی دستگاه شما در کمتر از ۲۴ ساعت جاروبرقی را تعمیر و به شما تحویل می دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]