برای طولانی شدن عمر جاروبرقی باید چه کاری انجام دهیم؟ چگونه باید از جاروبرقی نگهداری کنیم تا بیشتر عمر کند؟ هم اکنون با خواندن این مقاله پاسخ سوالات خود را بیابید.

جاروبرقی یکی از مهم ترین و اصلی ترین وسایل برای تمیزی به شمار می آید که تقریبا در هر خانه ای می توان آن را یافت. انواع مختلفی از جاروبرقی را می توان در بازار یافت که هر کدام از آن ها دارای ویژگی و کارایی منحصر به فرد خود هستند. جاروبرقی نیز مانند هر وسیله ای دیگری به مرور زمان خراب می شود. اما اگر به صورت صحیح از این وسیله نگهداری کنیم آیا می توانیم طول عمر آن را افزایش دهیم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا با روش های طولانی شدن عمر جاروبرقی آشنا شوید و بتوانید برای مدت زیادی از جاروبرقی خود استفاده کنید.

این مطلب هم می تواند برای شما مفید باشد: نکات مهم در استفاده صحیح از جاروبرقی

شیوه های مراقبت برای طولانی شدن عمر جاروبرقی

در ادامه این مقاله شما را با شیوه ها و نکاتی درباره بیشتر شدن طول عمر جاروبرقی در اختیار شما خواهیم گذاشت. پس با ما همراه باشید.

کیسه جاروبرقی را به صورت مرتب تمیز و عوض کنید

از اصلی ترین قسمت های جاروبرقی که بر روی طولانی شدن عمر جاروبرقی تاثیر دارد، کیسه آن می باشد. بسیاری از خانم های خانه دار بر این باور هستند که باید کیسه جاروبرقی پر شود بعد آن را خالی و تمیز کنند. اما این باور کاملا اشتباه می باشد و اگر می خواهید جاروبرقی تان عمر بیشتر و عملکرد بالاتری داشته باشد باید هنگامی که دو سوم کیسه پر شد آن را خالی و کاملا تمیز کنید. زیرا آشغال ها و گرد و غباری که وارد کیسه می شوند نیاز به فضا دارند. در صورتی فضای لازم برای لازم جاگیر شدن آن ها وجود نداشته باشد قدرت و مکش جاروبرقی کاهش پیدا خواهد کرد.

نکته:

در مدل های جدید جاروبرقی که دارای کیسه آشغال نیستند، یک علامت یا نشان بر روی آن ها وجود دارد که به شما اطلاع می دهد باید جاروبرقی را تمیز کنید. اما ما به شما پیشنهاد می کنیم که بهتر است که هر بار بعد از جارو کشیدن آن را کاملا تمیز کنید. زیرا این کار به طولانی شدن عمر جاروبرقی بسیار کمک می کند. شما حتی می توانید با آب فضایی که ذرات گرد و غبار قرار می گیرند را به همراه فیلتر موجود در آن تمیز کنید.

اطمینان حاصل کنید که کیسه جاروبرقی به درستی بسته شده است

قرار دادن کیسه جاروبرقی در جای خود برای برخی از افراد ساخت است و متاسفانه نمی توانند آن را به درستی در جای خود قرار دهند. بستن کیسه در جاروبرقی ها مختلف متفاوت است اما در بیشتر آن ها یک چیز ثابت می باشد و آن این است که کیسه به میله های، نگه دارنده ها یا کلیپس های جاروبرقی متصل می شود.

شما باید هنگامی که کیسه جاروبرقی را در جای خود قرار می دهید اطمینان حاصل کنید که کاملا در جای خود قرار گرفته و به کلیپس های جاروبرقی محکم شده است. در صورتی که کیسه به درستی در جای خود قرار داده نشود، آشغال ها وارد کیسه نمی شوند و در فضای داخلی جاروبرقی قرار می گیرند و تمیز کردن آن بسیار سخت است. همچنین مکش جاربرقی کاهش می یابد و آشغال ها کامل جمع نمی شوند. بنابراین اگر می خواهید جاروبرقی تان بیشتر عمر کنید حتما در هنگام قرار دادن کیسه در جای خود دقت کنید.

تمیز کردن قسمت برس و دسته جاروبرقی

از دیگر کارهایی که می توانید برای طولانی شدن عمر جاروبرقی انجام دهید این است که همیشه قسمت برس آن را بررسی کنید و در صورت گیر کردن هر نوع اشیاء، نخ یا مو و … آن ها را جدا کنید. سعی کنید برس را در جای خود نگه دارید و بعد آن را تمیز کنید. زیرا ممکن بعد از انجام کار نتوانید آن را دوباره در جای خود قرار دهید. جدا کردن برس در مدل های مختلف جاروبرقی متفاوت است، اما در بیشتر جاروبرقی ها نگهدارنده ای وجود دارد کا باید برداشته یا پایین آورده شود تا دسته از جای خود خارج شود.

اطمینان حاصل کنید که نگهدارنده برس محکم است

اگر برای تمیز کردن برس یا دسته جاروبرقی آن را جدا کرده اید، اطمینان حاصل کنید کمربندی که دسته را محکم نگه می دارد در جای خود بسته شده است. زیرا اگر به درستی در جای خود قرار داده نشده باشد برس در جای خود قرار نمی گیرد و به آن آسیب وارد خواهد شد.

فیلترها و لوله ها را چک کنید

بیشتر جاروبرقی ها دارای فیلترهایی هستند که به جاروبرقی در جذب ذرات آلوده در هوا کمک می کنند. اگر جاروبرقی که از آن استفاده می کنید دارای چنین فیلتری است حتما آن را تمیز کنید. این فیلتر دارای دو نوع پلاستیکی کاغذی است. برای تمیز کردن فیلتر کاغذی تنها کافی است که آن را بتکانید. اما فیلتر پلاستیکی را می توانید با آب بشویید و کاملا تمیز کنید. فیلترها به داشتن هوای پاک در خانه کمک می کنند. بنابراین تمیز نگه داشتن آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به خصوص اگر فیلتر جاروبرقی شما HEPA است تمیز نگه داشتن آن در کیفیت هوایی که در آن نفس می کشید اهمیت بسیاری دارد.

همچنین شما باید همیشه لوله های جاروبرقی را بررسی کنید و در صورت وجود هر نوع شئ آن ر ا خارج کنید. زیرا وجود هر چیزی در داخل لوله ها مانع قدرت مکش جاروبرقی می شود و عملکرد آن را پایین می آورد.

استفاده عمومی و نکات نگهداری از جاروبرقی

در هنگام استفاده از جاروبرقی حتما به نکات زیر توجه داشته باشید:

• از کابل جاروبرقی با احتیاط استفاده کنید، از کشیدن دوشاخه برق با کابل، جمع کردن خودکار کابل که مانعی دارد یا به جایی گیر کرده است به شدت خودداری کنید.

• قبل از جاروبرقی کشیدن در خانه ابتدا هر چیزی که بر روی کف اتاق ها مانند سکه، جوراب، گیر سر و … قرار دارد را جمع کنید تا در لوله ها گیر نکند.

• از روشن بودن جاروبرقی به مدت طولانی پرهیز کنید. زیرا این امر باعث داغ شدن موتور جاروبرقی می شود و در به مرور باعث خراب شدن آن می شود.

• جاروبرقی خود را از نظر سرو صدا و کارایی زیر نظر داشته باشید تا در صورت هر نوع تغییر آن را بررسی کنید.

از یک تعمیرگاه ماهر بخواهید جاروبرقی شما را سرویس کند

قدم نهایی که می توانید برای طولانی شدن عمر جاروبرقی خود انجام دهید این است که همیشه برای تعمیر و سرویس آن از یک تعمیرکار ماهر و قابل اطمینان استفاده کنید. اگر جاروبرقی شما دچار مشکل شده است و نیاز به تعمیر دارد بهتر است آن را به یک تعمیرکار ماهر نشان دهید که آن را بررسی و سرویس کند. البته همیشه به این نکته قت داشته باشید لزوما نباید جاروبرقی شما آسیب ببیند و بعد آن را به تعمیرکار نشان دهید، بلکه هر چند وقت یک بار از یک تعمیرکار متخصص بخواهید تا جاروبرقی شما سرویس کند.

اگر در شهر کرج یا سایر نقاط استان البرز سکونت دارید و جاروبرقی شما نیاز به تعمیر یا سرویس دارد، مرکز تعمیرات جاروبرقی در کرج مدرن سرویس برای شما بهترین انتخاب خواهد بود. این تعمیرگاه با چندین سال سابقه آماده خدمات رسانی به تمام همشهریان در کرج می باشد. برای دریافت خدمات این تعمیرگاه می توانید با یکی از شماره های زیر تماس حاصل کنید و راهنمایی های لازم را برای حل شدن و بررسی مشکل جاروبرقی خود دریافت کنید. همچنین در صورتی که مشکل جاروبرقی شما حل نشد تعمیرکاران متخصص و ماهر مدرن سرویس در کمتر از دو ساعت خود را محل شما می رسانند و مشکل را بررسی خواهند کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]